O nás

Medziriadky sú platforma mladej literatúry. Organizujeme literárnu súťaž, letnú školu literatúry a pravidelné autorské čítania v priebehu celého roka.

Literárnu súťaž vyhlasujeme tradične začiatkom roka. Počet účastníkov z roka na rok rastie, do jej 10. ročníka sa v roku 2019 prihlásilo rekordných 450 autorov. Samotné súťaženie je však iba začiatok.

Ocenených autorov pozývame na letnú školu literatúry. Týždenné podujatie je spojené s množstvom workshopov, prednášok, besied, diskusií, hudbou či divadlom a finalisti tu dostanú podrobnú spätnú väzbu od poroty. Jej aktuálne zloženie poroty nájdeš v záložke Lektori

Lektori na sústredení vedú workshopy a tvorivé dielne, ktorých zameranie každý rok obmieňame. A aby toho nebolo málo, každoročne pozývame na diskusie a prednášky aj známych slovenských autorov alebo hostí z knižného prostredia. Takto sa na Medziriadkoch objavili napríklad Balla, Dušan Dušek, Michal Habaj, Jana Juráňová, Richard Pupala či Marek Vadas. 

Autorské čítania organizujeme počas celého roka v rôznych mestách Slovenska, vďaka karanténe sme si vyskúšali aj online priestor. Na každom z nich svoju tvorbu predstavuje jeden začínajúci autor, finalista Medziriadkov, a jeden známy renomovaný autor.

Počas 12 rokov Medziriadkov sa podarilo debutovať viacerým Medziriadkarom, okrem iných Viliamovi Nádaskayovi, Radovanovi Potočárovi, Michalovi Tallovi, Soni Urikovej, Kataríne Vargovej či Dominike Moravčíkovej.

Budeme mať radosť, ak sa pridáš k Medziriadkarom. Pokiaľ píšeš a máš medzi 11-26 rokmi, pošli nám svoje texty. Ak ťa zaujíma tvorba mladých slovenských autorov, sleduj naše novinky na Facebooku alebo Instagrame a navštív literárne čítania, ktoré organizujeme.