Novinky

03. 04 Psssssst! Porota číta....

Medziriadky 2019 sú uzavreté, porota bude o textoch rozhodovať do júna.

Do súťaže sa v tomto roku prihlásilo rekordných 393 mladých autorov a autoriek. A keďže od niektorých sme toho dostali viac, napríklad aj poéziu, aj prózu, porota bude vyberať z takmer 450 súťažných príspevkov. Máme veľkú radosť a ďakujeme!  Ani organizátori nezaostávajú za porotou a pracujeme na príprave letného sústredenia, kde sa uskutoční aj vyhlásenie výsledkov a odovzdanie cien.

Ešte raz: Ďakujeme!

19. 02 Podporte Medziriadky svojimi 2%

Opäť prišla tá časť v roku, kedy môžete niekoho podporiť dvomi percentami zo svojich daní. Samozrejme nás bude tešiť, ak si vyberiete práve Medziriadky. 
Prečo?
Každý rok pripravujeme pre desiatky mladých literátov "najlepší týždeň v roku" a sme zatiaľ jediný literárny projekt svojho druhu a dávame im možnosť prezentovať sa na autorských čítaniach počas celého roku.  A hlavne nám na našich Medziriadkoch záleží :)

Ďakujeme, ak Ste si vybrali práve nás.
Viac informácií nájdete v menu "2%"

04. 02 Medziriadky 2019 sú tu!

Otvárame jubilejný desiaty ročník Medziriadkov.
Tešíme sa na Vaše práce, držíme palce pri písaní, prepisovaní a škrtaní. Informácie k prihláseniu do súťaže nájdete v rubrike Propozície súťaže. 
Veľa šťastia !

Uzávierka súťaže je 29.3.2019.

24. 12 Organizačný tím Medziriadkov Vám želá šťastné a veselé Vianoce

Ďakujeme našim podporovateľom, účastníkom a fanúšikom. Vďaka Vašej pomoci, tvrdej práci na zaslaných textoch a láske k literatúre sa môžeme každoročne stretávať počas najčarovnejšieho týždňa v roku.

Nech sú vaše sviatky plné šťastia a literatúry.

Prajeme len to najlepšie v novom roku.

Vidíme sa na Medziriadkoch 2019 !

12. 12 Oslávte Vianoce s Medziriadkami !

Pozývame Vás na vianočné posedenie priateľov Medziriadkov spojené s autorským čítaním.

Nič počas dlhých zimných večerov nezahreje tak, ako poézia, preto sa v piatok 14. decembra v Kalabe na Zámockej ulici uskutoční poetické čítanie Viliama Nádaskaya a Kristíny Janačkovej. Bude to posledné čítanie v roku 2018.

Vidíme sa tam o 18:00 ! Bude punč aj medovníčky.

 

12. 11 Konečne!

Autorské čítanie pokračujú aj v Novembri. 13.11 o 18:00 v priestoroch Eleven Books&Coffee na Baštovej ulici v Bratislave sa bude konať prozaická čítačka autorky Vandy Rozenbergovej a medziriadkarky Zuny Hochelovej. Je sa na čo tešiť!

Vanda Rozenbergová debutovala zbierkou poviedok Vedľajšie účinky chovu drobných hlodavcov, po nej nasledoval román Moje more. Jej ďalšia kniha Slobodu Bažantom sa stala finalistkou Anasoft litera, rovnako aj jej nasledujúca kniha Muž z jamy a deti z lásky. V septembri jej vyšiel najnovší román Tri smrtky sa plavia. Venuje sa maľbe na sklo a posledné tri knihy si aj sama ilustrovala.

Zuna Hochelová má 15 rokov a študuje na gymnáziu na Grösslingovej ulici. Aktuálne píše prózu aj poéziu a dúfa, že raz sa prepíše aj k dokončenej dráme. Svoju tvorbu na Medziriadky poslala prvýkrát v roku 2016 a odvtedy nevynechala ani jedny. Pomimo literatúry sa venuje predovšetkým dejepisným súťažiam, maľbe a kresbe, a najnovšie ju o voľný čas oberá debata.

Pozývame Vás na ich spoločné čítanie! 

25. 10 Októbrová čítačka sa uskutočnila 24.10

Druhé pomedziriadkovské čítanie na seba nenechalo dlho čakať a konalo sa v Eleven Books&Coffee na Baštovej ulici v Bratislave.

Predstavili sa v ňom aforista Tomáš Ulej a medziriadkarka Anna Semková. Čítanie bolo teda poeticko/aforizmové a bolo krásne. 

Podujatie finančne podporuje Ars Bratislavensis. 

20. 09 Pozývame Vás na prvú pomedziriadkovskú čítačku

Medziriadky 2018 sú už za nami, no nenecháme Vás dlho smútiť. Autorské čítanie sa uskutoční 26. septembra (streda) o 18:00 v priestoroch Eleven Books & Coffee na Baštovej ulici v Bratislave. 
Čítať budú poetka Veronika Dianišková a dlhoročná oceňovaná Medziriadkarka Barbara Vojtašáková.
Moderovať bude Soňa Uriková.


Podujatie finančne podporuje Ars Bratislavensis.

31. 08 Výsledky Medziriadkov 2018

 

Próza základné školy

 1. Anna Semková
 2. neudelené
 3. Zuna Hochelová

čestné uznanie: Mária Barnovská, Adriana Marjánková, Marianna Ibrahimi

 

Poézia základné školy

 1. miesto - Katarína Melcherová, Anna Semková
 2. miesto - Ema Frohlichová
 3. miesto - Katarína Chmeliarová

čestné uznanie: Zuna Hochelová, Mária Barnovská, Timon Angel Veverka, Veronika Tekerová, Kristína Binková

 

Próza stredné školy

 1. miesto - Nicol Hochholzerová
 2. miesto - Kamila Kvasnicová
 3. miesto - Alex Madová

čestné uznanie: Emma Litvová, Barbora Langová, Magdaléna Martišková, Barbara Vojtašáková, Alžbeta Bujdošová, Mária Juríková

 

Poézia stredné školy

 1. miesto - Lucia Čurillová
 2. miesto - Katarína Pirháčová
 3. miesto -  Barbara Vojtašáková

čestné uznanie: Valentína Moravčíková, Alfréd Tóth, Peter Krump, Klaudia Rybovičová,

 

 

Próza vysoké školy

 1. miesto - neudelené
 2. miesto - Jela Abasová
 3. miesto - Alica Mária Bujnová

čestné uznanie: Zuzana Uhalová,  Dominika Chrastová, Matúš Stanislav Babčan, Martin Praslička, Barbora Nemčeková, Patrik Májovský, Katarína Tereštíková, Michael Papcun

 

Poézia vysoké školy

 1. miesto - Michael Papcun
 2. miesto - Kristína Janačková
 3. miesto - Ľudmila Zimmermannová

čestné uznanie: Monika Sojčáková, Barbora Nemčeková, Adam Kollár

 

Dráma

čestné uznania: Alžbeta Gertli, Martin Krč, Filip Glezgo, Henrich Fačkovec, Marek Kendera

 

Cena divadla Pôtoň - Nicol Hochholzerová

 

16. 08 Nájdete nás aj na festivale Hviezdne noci Bytča 2018

Ak v sobotu 18.8. zájdete do Vitalkafé, stretnete tam našich organizátorov Dominiku, Radovana a Viliama, ktorí vám porozprávajú čosi o našom letnom sústredení a všetkých ďalších aktivitách, ktorým sa ako Medziriadky venujeme. 

Navyše, porotkyňa súťaže Mária Modrovich a organizátor Radovan Potočár predstavia svoje nové knižky na čítačkách a besedách. Radi vás tam uvidíme ! 

07. 08 Medziriadky aj na Atmosfére 2018 !

Medziriadkari boli aj tento rok pozvaní na festival Atmosféra, aby prečítali čosi zo svojej tvorby. Predstavili sa tam dlhoroční Medziriadkari Barbara Vojtašáková, Nina Kollárová, Ladislav Lipcsei, Magdaléna Martišková, Hana Launerová, Radka Olekšáková, Kristína Janáčková a Zuzana Veslíková. Okrem čítania a besedy si mohli návštevníci Atmosféry nechať napísať od Medziriadkarov báseň na mieru. Ďakujeme za spoluprácu!

09. 07 Medziriadky na Pohode 2018

Medziriadkari zavítali aj na tohtoročnú Pohodu!

Aj keď je Pohoda najmä festival hudobný, veľkej obľube sa teší aj Literárny stan Martinusu, ktorý si v spolupráci s literarnyklub.sk pripravil aj tento rok bohatý program. Venovali sa napríklad novým knihám, súťaži Anasoft Litera aj Poviedka. Čo by to ale bolo za literárnu udalosť, keby na nej chýbali Medziriadkari?

Svoj knižný debut, poviedkovú zbierku Nádych, predstavil Radovan Potočár. Po ňom Ste moli na pódiu vidieť napríklad našu porotkyňu Máriu Modrovich, ktorá je finalistkou Anasoft Litera so svojou knihou Flešbek, a prišla aj na vyhodnotenie Poviedky 2018, kde je tiež v porote. 

Júlia Oreská, nová posila organizačného tímu čítala úryvok zo svojej tvorby vrámci prezentácie zborníka Poviedka 2017 a neskôr, počas vyhodnotenia Poviedky 2018, ste mohli na pódiu vidieť Soňu Urikovú, ktorá bola tento rok v porote. Medzi tohtoročnými ocenenými sa nachádza aj najnovšia členka nášho tímu, Dominika Moravčíková.

Dominike srdečne gratulujeme ! 

 

 

 

10. 06 Je rozhodnuté!

Porota rozhodla, výsledky Medziriadkov 2018 už poznáme. Počas najbližších dní pozorne sledujte svoju mailovú schránku - začíname s rozosielaním pozvánok na augustové sústredenie!

 

 

04. 02 Medziriadky 2018 sú otvorené!

Prihláste sa do jedinečnej literárnej súťaže.