Novinky

16. 06 Nová čítačka na obzore

S prvou „sezónou“ tohtoročných autorských čítaní Medziriadkov (po nej si dáme letnú pauzu, aby sme sa naplno sústredili na prípravu sústredenia), na ktorých sa predstavuje vždy jeden etablovaný autor alebo autorka spolu s finalistom alebo finalistkou aktuálneho ročníka Medziriadkov, sa rozlúčime v duchu prichádzajúceho leta exteriérovo – hostiť nás tentoraz bude teraska Kalabu na Zámockej ulici v Bratislave. 26. júna o 19:00 tu budú čítať Ivana Gibová a Katarína Jančeková.

Moderuje Michal Tallo.

Autorské čítania Medziriadkov z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom podujatia.

Ivana Gibová je slovenská prozaička. Je autorkou troch kníh: debutovej zbierky poviedok Usadenina (2013), novely Bordeline (2014) a novely Barbora, boch & katarzia (2016). Posledná menovaná kniha momentálne figuruje vo finálovej desiatke prestížnej ceny Anasoft Litera. Podľa novely Bordeline zase vznikla rovnomenná monodráma, ktorú uviedlo Divadlo Stoka.

Katarína Jančeková pochádza z Topoľčian, píše prózu. Je trojnásobnou finalistkou Medziriadkov, v roku 2016 získala tretie miesto v kategórii próza.

Vstup voľný.

 

 

14. 06 Je rozhodnuté!

Porota rozhodla, výsledky Medziriadkov 2017 už poznáme. Počas najbližších dní pozorne sledujte svoju mailovú schránku - začíname s rozosielaním pozvánok na augustové sústredenie!

 

 

04. 02 Medziriadky 2018 sú otvorené!

Prihláste sa do jedinečnej literárnej súťaže.